Kayseri'nin Doğal Güzelliği 'Zamantı Irmağı'

Kayseri'nin Doğal Güzelliği 'Zamantı Irmağı' içeriğini okuyabilir, Kayseri.com Gez & Gör kategorisinde yer alan Kayseri'nin Doğal Güzelliği 'Zamantı Irmağı' yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Kayseri'nin Doğal Güzelliği 'Zamantı Irmağı'

Kayseri'ye gidince mutlaka görmeniz yerlerden biri olan Zamantı Irmağı doğal güzelliği ile insanları kendine hayran bıraktırıyor.

Yahyalı ilçe sınırları içerisinde yer alan ve 51 kilometre uzunluğa sahip Zamantı ırmağının 15 kilometresinde milli rafting parkuru yer almaktadır. Zamantı ırmağı, uzunluğu, su debisi, yer altı geçişleri ve kanyonlarının yanı sıra, profesyonel ve amatör raftingcilerin kullanabileceği parkurlarıyla büyük ilgi görmektedir. Su debisi rafting için oldukça elverişli olan Zamantı, dev kanyonlar arasından geçmekte ve eşiz güzellikler sunmaktadır. Biri 78, diğeri 92 metre uzunluğundaki doğal köprünün altından geçen parkur, rafting yapanlara ayrı bir heyecan vermektedir.

Kayseri'nin Doğal Güzelliği 'Zamantı Irmağı' içeriği, 06 Mayıs 2019 tarihinde Kayseri.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha