Kayseri'den Lezzetler

Kayseri'den Lezzetler içeriğini okuyabilir, Kayseri.com Gastronomi kategorisinde yer alan Kayseri'den Lezzetler yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Kayseri'den Lezzetler

Kayseri geldiğinizde aç kalmayacaksınız,Çünkü birbirinden eşsiz lezzetleri saymakla bitmez, bitirmek mümkün olmaz. Bizde bu içeriğimizde sizler için o lezzetlerinden bahsedeceğiz işte  Kayseri'den Lezzetler;

Börek Aşı Çorbasıdır.

Türkiye'nin her şehrinde olduğu gibi Kayseri'ninde kendine özgün, kendi lezzetiyle harmanlanmış Kayseri yöresel Börek Aşı Çorbasıdır. Gelen misafirlere ikram edilir.

Çemenli Ekmek

Kayseri Lezzetleri saymakla bitiremeyiz,  Çemenli Ekmek Kayseri yöresinin en güzel lezzeti diyebiliriz Kayseri ziyaretinizde tatmanızı öneriyoruz.

Develi Cıvıklısı

Aslında develi cıvıklısı etli pide benzeri bir yemektir ama Kayseri yöresinin lezzetleriyle harmanlanmış olunca tadından vazgeçilmez bir hal alıyor et sevenlerinde çok beğeneceği bir yemektir.

Bamya Çorbası

Kayseri yöresine özgü bir yemek olan bamya çorbası genelde davetlerde, iftarlar, ve özel günlerde servis edilir yapılışı çok da zor olmayan bu yemeği kendi evinizde yapabilirsiniz.

Sucuklu Köfte

Kayseri'nin meşhur sucuğu ile etin buluşma noktası bu yemeği sucukla karıştırmıyorsunuz Kayseri'ye özel çemen ile harmanlıyorsunuz kayseri sucuğunun baharatları da işin içine girince eşsiz lezzet olan sucuklu köfte ile afiyetli bir yemek yiyebilirsiniz.

Kayseri'den Lezzetler içeriği, 24 Nisan 2019 tarihinde Kayseri.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha