Kayseri'den Kıskandıran Lezzetler Ve Tarifleri

Kayseri'den Kıskandıran Lezzetler Ve Tarifleri içeriğini okuyabilir, Kayseri.com Gastronomi kategorisinde yer alan Kayseri'den Kıskandıran Lezzetler Ve Tarifleri yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Kayseri'den Kıskandıran Lezzetler Ve Tarifleri

Yöresel türk yemekleri denildiğinde akla gelen 10 lezzet varsa, muhakkak içlerinden biri (hatta belki ikisi) Kayseri mutfağından çıkmıştır. Gelin birlikte Kayseri'nin düşman çatlatacak lezzetlerini ve tariflerini sizlerle beraber inceleyelim.

Kayseri Mantısı

Kayseri denilince akla gelen leziz mi leziz KAYSERİ MANTISI detaylar ve tarifi hakkında bilgilerin size yararlı olacağını düşünüyoruz.

Kayseri Kurşun Aşı

Kayseri halkının sulu yemek olarak yapılışı kolay ve pratik  KAYSERİ KURŞUN AŞI için tıklayınız. 

Kayseri Yöresi Bamya Sulusu

Her yörede bamya yapılır. Ama Kayseri'deki gibi bamya yapılır mı? bilinmez. İşte KAYSERİ USÜLÜ BAMYA SULUSU tarifi ve tüm malzemeleriyle sizlerle.

Çemenli Ekmek

Yemeğin yanında tabikide ekmek olmalı. Bu ekmek ise ÇEMENLİ EKMEK olmalı.

KAYSERİ TATLILARI

Yazımızın başında dediğimiz gibi Kayseri'deki lezzetler diğer yöreyi kıskandırıyor. İşte size Kayseri tatlıları;

Nevzine Tatlısı

İlk olarak Kayseri'nin en geleneksel tatlısı olan Nevzine tatlısından başlamak istedik. Bu yöresel lezzetin tarifleri ve malzemeleri için KAYSERİ NEVZİNE TATLISI'na tıklayınız.

Tahinli Katmer

Tahinli Katmer tarifi ve malzemeleri için tıklayınız.

 Elde kesme kadayıf

Elde Kesme Kadayıf; aslında bildiğimiz kadayıf tatlısı ile benzerlik gösteriyor. Tek fark hamuru elde açıldıktan sonra ince şeritler halinde kesilip tepsiye diziliyor. Üzeri ceviz içi ile kaplandıktan sonra nar gibi kızarana kadar pişiriliyor. Son olarak üzerine şerbet gezdirilip beklemeye bırakılıyor. Geriye afiyetle yemek kalıyor.

Öneri:

Yiyip içtikten sonra bunları yakmak için güzel bir ortam KAYSERİ MİLLİ MÜCADELE MÜZESİ için tıklayınız.

Kayseri'den Kıskandıran Lezzetler Ve Tarifleri içeriği, 19 Şubat 2019 tarihinde Kayseri.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha