Kayseri'de Bulunan Favori Konaklar

Kayseri'de Bulunan Favori Konaklar içeriğini okuyabilir, Kayseri.com Konaklama kategorisinde yer alan Kayseri'de Bulunan Favori Konaklar yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Kayseri'de Bulunan Favori Konaklar

Kayseri  ticari ve turizm açısından her yıl binlerce kişinin uğrak noktalarından birisidir. Şehirde artan turizm faaliyetleri ile konaklama seçenekleri önceki yıllara göre yükselişe geçmiştir. Kayseri’de her bütçeye ve zevke göre konaklama seçeneği bulunmaktadır.

İş ve tatil amacıyla yılın her ayı yoğun ilgi gören Kayseri’de otellerin büyük bir bölümü merkezde bulunmaktadır. Erciyes Dağı’nda bulunan oteller de kış Konaklar konsepti ile müşterilerine hizmet vermektedir. İş seyahati yapmak isteyenler için havaalanı yakınında bulunan Konaklar da oldukça konforlu ve lükstür. Dört ve beş yıldızlı Kayseri otellerinin yanı sıra daha uygun fiyatlı 2 ve 3 yıldızlı otelleri de konaklama için tercih edebilirsiniz. Butik otel ve pansiyonlar şehirdeki diğer konaklama seçenekleri arasında yer almaktadır. Otellerin hemen hepsinde ücretsiz Wi-Fi hizmetinden yararlanabilir, aracınızla geldiyseniz otoparkı kullanabilirsiniz. Kayseri otellerinde konaklama fiyatları dönemsel olarak değişse de gecelik 70 TL’den başlayıp 400-500 TL’ye kadar çıkmaktadır. Sadece Anadolu’nun değil dünyanın da en eski şehirlerinden biri olan Kayseri’de konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden biri Kocasinan’dır. Şehrin en kalabalık ilçelerinden biri olan Kocasinan; gezilecek yerlere yakınlığı nedeniyle rağbet görmektedir. Kocasinan Öğretmenevi ise  uygun fiyatı ve konumu ile misafirlerinden tam puan alan yerlerden birisidir. Kayseri Havaalanı’na 5 km, otobüs terminaline ise 10 km mesafede bulunan Kocasinan Öğretmenevi; Erciyes Dağı'nın eşsiz manzarasına sahiptir. Kayseri’de konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği diğer bir ilçe ise Melikgazi’dir. Kayseri’nin merkez ilçelerinden biri olan Melikgazi tarih ve doğanın bir arada olduğu bölgelerden biridir. Türkiye’nin en yüksek beşinci dağı olan Erciyes’te kış ve doğa tatili yapmak isterseniz kayak merkezi civarındaki otelleri de tercih edebilirsiniz. Konfor ve lüksün en üst seviyede olduğu Erciyes dağ otelleri yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktaları arasındadır. Erciyes Kayak Merkezi civarında konaklama fiyatları merkeze göre biraz daha yüksektir. Kayseri’de otel fiyatlarının yükseldiği aylar çoğunlukla kış aylarıdır. Özellikle Erciyes’teki dağ otelleri kışın yoğun talep gördüğü için yer bulmak zor olabilir. Kasım ayında başlayan yoğunluk mart ayının sonuna kadar sürmektedir. Bu nedenle Erciyes’te konaklamak isteyeceğiniz zaman dilimini önceden belirleyip erken rezervasyon yaptırırsanız daha ekonomik fiyatlar ödeyebileceğiniz gibi yer bulma konusunda sıkıntı yaşamamış olursunuz. Keyif dolu bir tatil dileğiyle İYİ TATİLER

Kayseri'de Bulunan Favori Konaklar içeriği, 22 Ocak 2019 tarihinde Kayseri.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha