Necdet Kaya

Necdet Kaya
  • Etkinlik Tarihi 14 Kasım 2019
  • Etkinlik Yeri Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu , Kayseri

Etkinlik Detayı

İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı mezunu. İlkokul yıllarında müzik eğitimine, 16 yaşından itibaren de İstanbul’da farklı mekanlarda profesyonel olarak sahne almaya başladı.

Necdet Kaya, kariyerine 2007 yılında ilk albümünü çıkartarak devam etti.

Necdet Kaya, Türk Halk Müziği alanında gerçekleştirdiği üretimlerine, son yıllarda akustik pop müzik eserlerini de dahil etti. Dinleyicilerinin yoğun beğenisi ile karşılaşan sanatçı konserlerinde türkülerin yanısıra klasikleşmiş pop şarkıları da seslendirerek müzik yelpazesini genişletti. Necdet Kaya’nın yurt içinde ve yurt dışındaki yoğun konser programlarında salonlarda yer bulmak her geçen gün daha da zorlaşıyor.

Sanatçının 8 Şubat 2019'da 12 eserden oluşan yeni albümü "Senden Ayrı" tüm dijital platformlarda müzik severlere sunuldu. Necdet Kaya, Sorte Müzik etiketiyle yayınlanan 5. albümü “Senden Ayrı”yı “yanınızdaymışçasına” diye tanımlıyor. Albümün stüdyo aşamasında da samimiyet yakalamaya özen gösteren sanatçı, piyano, çello, gitar, keman ve bağlama ailesinden enstrümanlarla gerçekleştirdiği çalışmasında her eserde sadeliğe ve duyguya önem vererek minumum enstrüman kullandı.


  • Etkinlik Tarihi 14 Kasım 2019
  • Etkinlik Yeri Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu , Kayseri
DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha